סרטן ריאות 01.09.2019

נינטדניב ודוסטקסל באדנוקרצינומה ריאתית לאחר התקדמות תחת טיפול כימותרפי

אנליזה ראשונית זו של המחקר הפרוספקטיבי VARGADO מדגימה כי נינטדניב ודוסטקסל מובילות לשיעור גבוה של תגובה אובייקטיבית ושליטה במחלה בקרב אוכלוסיית המחקר

מטרת מחקר זה הייתה להעריך תוצאים במטופלים עם סרטן ריאות של תאים שאינם קטנים מסוג אדנוקרצינומה מתקדמת אשר קיבלו נינטדיניב ודוסטקסל לאחר התקדמות מחלה תחת טיפול כימותרפי על בסיס פלטינום טיפול במעכבי נקודות בקרה חיסוניות.

מחקר זה (VARGADO) בוצע בתבנית פרוספקטיבית שאינה התערבותית. החוקרים מדווחים על תוצאות ראשוניות מ-22 מטופלים.

החוקרים מצאו כי השרידות ללא התקדמות מחלה החציונית (על פי הערכת חוקר) עם נינטדיניב ודוסטקסל הייתה 5.5 חודשים (רווח בר-סמך 95%: 1.9-8.7%). שיעור התגובה האובייקטיבית היה 58% (7/12 משתתפים) ושיעור השליטה במחלה היה 83% (10/12 משתתפים). נתונים בנוגע לשיעור השרידות 12 חודשים לאחר תחילת הטיפול טרם גובשו ואינם מדווחים במאמר זה. מתוך 22 המשתתפים, 73% חוו תופעות לוואי הקשורות בטיפול. 32% מהמשתתפים הפסיקו את הטיפול בגלל תופעות לוואי.

החוקרים מסכמים כי נתוני המחקר מדגישים את החשיבות של נינטדיניב ודוסטקסל כטיפול בסרטן ריאות מסוג אדנוקרצינומה שבמחלתם התקדמה לאחר טיפול כימותרפי על בסיס פלטינום וטיפול במעכבי נקודות בקרה חיסוניות.

מקור: 

Grohe, C. et al (2019) Future Oncology. Epub

נושאים קשורים:  סרטן ריאות,  טיפול,  נינטדיניב,  דוסטקסל,  סרטן ריאות של תאים שאינם קטנים שאינו קשקשי,  שיעור תגובה אובייקטיבי,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות