סרטן 28.10.2018

שיפור של 20% בתגובה לטיפול בסרטן שד בהוספת pertuzumab לפרוטוקול טיפול קליני שגרתי

יעילות של neoadjuvant pertuzumab בתוספת כימותרפיה ו-trastuzumab בטיפול קליני שגרתי בחולים עם סרטן שד ראשוני: ניתוח רב מרכזי

כימותרפיה (אילוסטרציה)
כימותרפיה (אילוסטרציה)

טיפול ניאואדג'וונט משולב כימותרפיה (CTX), trastuzumab (TZM) ו- pertuzumabי(PTZ) הוכח כגורם לשיעורי תגובה גבוהים יותר בפתולוגיה (pathological complete response; pCR) בהשוואה לטיפול עם כימותרפיה ו-trastuzumabי(CTX / TZM). קבוצת חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ארלנגן-נירנברג בגרמניה פרסמה החודש בכתב העת Breast cancer research תוצאות אנליזה נוספת ממקרים קליניים בטיפול מרפאתי שוטף שנועדה לאימות של תוצאות קודמות שהתקבלו ממחקרים אקראיים פרוספקטיביים.

בניתוח רטרוספקטיבי שנערך נכללו חולים שקיבלו טיפול neoadjuvant עם CTX / TZM או כימותרפיה, trastuzumab ו- pertuzumabי(CTX / TZM / PTZ) ולאחר מכן עברו ניתוח לסרטן השד הראשוני שלהם. ההשפעה של שני משטרי הטיפול הניאואדג'וונטי על pCR נבחן ב-300 חולים משלושה אתרי מחקר, באמצעות ניתוח רגרסיה לוגיסטית עם זרוע טיפול, גיל, שלב הגידול הקליני, דירוג, והימצאות קולטנים להורמונים המנבאים פרוגנוזה.

pCR עם היעלמות מוחלטת של כל תאי הגידול נצפתה ב-30.2% (n = 58) מטופלים שטופלו ב-CTX / TZM וב-58.8% (n = 57) בקרב מטופלים עם CTX / TZM / PTZ. CTX / TZM / PTZ היה קשור באופן חיובי עם pCRי(OR 2.44, 95% CI 1.49-4.02). שיעורי כריתת השד לא הושפעו מסוג הטיפול.

המחקר אישש את תוצאות הניסויים הקליניים במערך זה של מטופלים שטופלו מחוץ לניסויים קליניים בעבודה שגרתית. ניתן לשפר ב-20% שיעורי pCR עם pertuzumab בשימוש קליני שגרתי.

מקור:

Fasching, P.A., Hartkopf, A.D., Gass, P. et al. Breast Cancer Res Treat (2018). https://doi.org/10.1007/s10549-018-5008-3

נושאים קשורים:  סרטן,  סרטן שד,  ניאואדג'וונט,  neoadjuvant,  Trastuzumab,  Pertuzumab,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות