חדשות 08.11.2017

פרופ' עידית מטות מונתה ליו"ר איגוד הרופאים המרדימים בישראל

פרופסור עידית מטות, מנהלת מערך הרדמה, כאב וטיפול נמרץ כללי בבית החולים איכילוב, מונתה ליו"ר איגוד הרופאים המרדימים בישראל

פרופסור עידית מטות, מנהלת מערך הרדמה, כאב וטיפול נמרץ כללי בבית החולים איכילוב, מונתה ליו"ר איגוד הרופאים המרדימים בישראל. פרופ' מטות תחליף את פרופ' בני דרנגר, אשר שימש כיו"ר האיגוד במשך שתי קדנציות, בתקופה כוללת של שש שנים.

פרופ' עידית מטות משמשת מזה כעשר שנים (2008) כמנהלת מערך הרדמה, כאב וטיפול נמרץ כללי בבית החולים איכילוב. למדה לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחות בהרדמה בבית החולים הדסה עין כרם, ובצעה מספר תקופות מחקר באוניברסיטת פנסילבניה ובסטנפורד. בין התפקידים השונים בארץ ובעולם שביצעה פרופ׳ מטות: חברה בוועדת המחקר של האיגוד האירופאי בהרדמה, יו"ר הוועדה להרדמת החולה הקשיש של האיגוד האירופאי בהרדמה, וועדה למתן דם ומוצריו, חמש שנים חברה בוועדת סל התרופות, מזכירת איגוד הרופאים המרדימים בישראל, יושב ראש וועדת הקבלה לבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ועוד. פרופ' מטות נשואה ואם לשני ילדים.

פרופ' מטות הדגישה עם כניסתה לתפקיד כי "זו גם אחריות המטופל ומשפחתו להיפגש עם הרופא המרדים ולהעלות בפניו את כל השאלות והחרדות הקשורים במחלות הרקע של המטופל והשפעתם על הסיכון הניתוחי וההרדמתי ומה ניתן לעשות כדי להפחית אותם. התפקיד של הרופא המרדים מכריע וקריטי".

ההודעה על המינוי החדש נמסרה בכנס איגוד הרופאים המרדימים הבינ"ל השנתי אותו מארח האיגוד הישראלי ובו משתתפים מאות רופאים מרדימים וחוקרים בכירים ברחבי העולם, בהם גם נשיא איגוד הרופאים המרדימים האירופאי, ד״ר זאב גולדיק מישראל.

פרופ' מטות מחליפה כאמור את פרופ' דרנגר, מנהל היחידה להרדמה אורתופדית בבית החולים הדסה. לדבריו: "אני מברך את פרופסור עידית מטות על המינוי ומאחל לה שתמשיך להזניק את איגוד הרופאים המרדימים קדימה".

נושאים קשורים:  חדשות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות